افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 15 July , 2024
1

راهنمای خرید کتاب از فروشگاه های کتاب و شهر کتاب

  • کد خبر : 2783
راهنمای خرید کتاب از فروشگاه های کتاب و شهر کتاب

قرن هاست که کتاب ها یکی ازمهم اشکال اصلی تفریح وسرگرمی انسان ها بوده است. خوانندگان کتاب در سراسر جهان ساعتهای بی شماری را برای قرار گرفتن در دنیایی جدید و منحصر به فرد سرمایه گذاری می کنند و خود را در کلمات و صفحات کتاب از ژانرهای مختلف گم می کنند. در حالی که […]

قرن هاست که کتاب ها یکی ازمهم اشکال اصلی تفریح وسرگرمی انسان ها بوده است. خوانندگان کتاب در سراسر جهان ساعتهای بی شماری را برای قرار گرفتن در دنیایی جدید و منحصر به فرد سرمایه گذاری می کنند و خود را در کلمات و صفحات کتاب از ژانرهای مختلف گم می کنند. در حالی که همه کتابها به روش های گوناگونی روی خوانندگان کتاب تأثیر می گذارند، تاریخ نشان داده است که برخی از کتاب ها راهی برای دستیابی و تأثیرگذاری بر گروههای بزرگی از مردم دارد تا بتوانند برای همیشه تغییرو رشد کنند.این کتاب ها می توانند دانش، الهام و اکتشاف را در زمینه های مختلف به اشتراک بگذارند. آنها آموزش می دهند، تأثیر می گذارند و روشی را که ما فکر می کنیم تغییر می دهند. بعضی اوقات این کتابها آنقدر مهم و روشنگر هستند که به جهان و مردم آن کمک می کنند تا تکامل یابند تا جهانی بهتر و آزاد تر را بسازند.

حال از ویژگی هایی که شما عزیزان هنگام خرید کتاب آنلاین باید به آن توجه داشته باشید این است کتابی که خریداری می کنید باید دارای جملات ساختاری مناسب باشد و همچنین گفتگوها و مکالمات میان شخصیت ها را به درستی بیان کند همین عمر موجب میشود شما به عنوان یک خواننده احساس خوبی داشته باشید وقتی می توانید احساسات شخصیت ها را به سادگی به خاطر زیبایی که نویسنده از زبان استفاده می کند احساس کنید. جهت خرید کتاب آنلاین از فروشگاه بوک دوک در خدمت شماست. .

اگر یک کتاب شما را غرق در خود می کند، و باعث شود که شما کارهای دیگری را انجام ندهید و فقط آن کتاب را بخوانید و بعد از خواندن آن آرزو کنید که کاش به پایان نمیرسید وآن را آهسته تر میخواندید ، بدون شک این کتاب خوبی است.ویژگی دیگری که یک کتاب خوب باید داشته باشد این است که خواننده را برای ادامه ی کتاب کنجکاو کند و خواننده درگیر و علاقه مند شود که بداند در ادامه چه اتفاقی می افتد و چه اتفاقی خواهد افتاد و به گونه ای نباشد که بتوان کل داستان را پیش بینی کرد .

کتاب خوب و تاثیرگذار باید خواننده را به یک سفر ببرد.  پایان یک کتاب خوب باید به نوعی باشد که بر اطلاعات خواننده بیفزاید یا باعث تغیراتی در فرد شود که خود نیز او را حس کند و باعث خشنودی شود.البته همه ی کتاب ها اینگونه نیستند.

حال باید به بحث جذاب انتخاب کتاب بپردازیم. قصد شما از خرید کتاب چیست؟ می‌خواهید عادت کتاب‌خوانی را در خود ایجاد کنید؟ اگر قصدتان ایجاد عادت و علاقه است، حتما در ابتدای راه کتاب‌های کم حجم انتخاب کنید و با انتخاب کتاب‌های قطور و سنگین خود را از این عمر فراری وسپس بی‌انگیزه نکنید.

انتخاب یک نشر مناسب و معتبر برای کتابی که قرار است بخوانید از چند جهت اهمیت دارد:

ترجمه مناسب: اگر قرار است کتابی که به فارسی ترجمه شده است را بخوانید، بهتر است سراغ ناشر سرشناس و معتبری بروید. ناشران معتبر معمولا با مترجم های خوب کتاب در ایران همکاری می‌کنند. به همین علت هم معمولا کتاب‌های ترجمه شده توسط آن‌ها دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

کیفیت چاپ: استفاده از چاپ مناسب ، کیفیت خوب کاغذ و صحافی خوب ویژگی‌های ظاهری یک ناشر معتبرند.و همین طور این ویژگی ها نشان دهنده اصل بودن این کتاب ها است.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام یا حتی قبل از خرید یک کتاب باید به آن دقت کنیم موضوع یا ژانر مورد علاقه ما در کتاب‌ها است. همانطور که هر کدام از ما به غذا، رنگ، بو یا حتی آهنگ‌های خاصی علاقه داریم، در کتاب‌های مورد علاقه هم با هم متفاوت هستیم برای همین هم ممکن است برخی کتاب‌ها اصلا با سلیقه ما جور درنیایند. در حالی که برخی کتاب‌های دیگر را بارها و بارها می‌خوانیم و بسیار هم لذت میبریم.

برای اینکه بفهمیم سلیقه و علاقه ما به کدام کتاب‌ها بیشتر است، باید نگاهی به کتاب‌هایی که تا الان خواندیم بیندازیم. معمولا نویسنده‌های مختلف از یک سبک و ژانر در تمامی آثارشان استفاده می‌کنند. پس اگر کتابی خوانده‌اید و بسیار به متن و محتوای آن علاقه مند شده اید، حتما سایر کتاب‌های آن نویسنده را هم بررسی کنید. شاید آثار خواندنی دیگری که با علاقه شما همخوانی دارند هم ما بین کتاب‌های او وجود داشته باشد.

حالا لازم است از بین موضوعاتی که پیش رو است و به آن‌ها علاقه بیشتری دارید، موضوعی را برای انتخاب کتابی خوب که مناسب شما باشد را برگزینید.

کتاب‌های علمی _ اگر خواندن کتاب‌های علمی برایتان جذابیت کافی را دارد، انتخاب‌هایتان را به کتاب‌های علمی محدود کنید. چراکه این حقیقت است که خواندن همه‌ی کتاب‌ها به افزایش دانش و اطلاعات ما کمک می‌کند، اما قطعا کتابی که سراسر از علم و نکات بحث برانگیزی صحبت می‌کند درافزایش علم و دانش تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

کتاب‌های روانشناسی، اگرحال و اوضاع روحی خوبی ندارید و آرامش ذهنی خود را لاز دست داده اید و یا از نظر خانوادگی دچار مشکل هستید و یا در مورد مدیریت مسائل مالی‌تان به مشکل خورده‌اید، در هنگام خرید کتاب با یک تیر، دو نشان بزنید. یک کتاب روانشناسی در موضوعی که این روزهای زندگی‌تان به آن نیاز دارد خریداری کنید، با این کار هم به حال روحی و شرایط فعلی خود کمک کرده‌اید و هم از قافله‌ی فراگیری و کتاب‌خوانی عقب نمانده‌اید.برای مثال اگر متوجه شده اید که از عزت نفس و یا اعتماد بنفس کمی در خانواده یا محیط کار برخوردار هستید و این موضوع برایتان رنج آور می باشد کتاب های پیشنهادی ما برای شما کتاب هایی با عنوان ( در باب اعتماد به نفس / شجاعت / قدرت خود باوری و …) می باشد.

کتاب مثل خون در رگ های من:

کتاب مثل خون در رگ‌های من را ورقی که بزنیم به فهرستی می‌رسیم که بیست نامه را نشان می‌دهد، هر نامه اسم و تاریخ خود را دارد. اسم نامه‌ها جذاب و هیجان‌انگیز است و ما را به پیش‌روی در کتاب، می‌کشاند. نام‌هایی مثل: آیدا، امید و شیشه‌ی عمرم.. آیدا، تپش‌های قلبم؛ آیدای خوب من؛ شک نداشته باش؛ آیدا، خدا و مذهب من و… آیدا سرکیسیان بعد از گذشت پانزده سال از مرگ شاملو، اجازۀ چاپ و انتشار این نامه‌ها را داد و کتاب مثل خون در رگ‌های من؛ نامه‌های شاملو به آیدا، جذاب و روح‌نواز شکل گرفت. شیرینی واژه‌های شاملو و هنرش در ایجاد کلام در کتاب مثل خون در رگ‌های من، خواننده را جادو می‌کند و حتی لحظه‌ا‌ی نمی‌توانید کتاب مثل خون در رگ‌های من را زمین بگذارید. فضای کتاب مثل خون در رگ‌های من، افکار، احساسات، درون، ذهن و قلب شاملو را نشان می‌دهد .

کتاب‌های داستانی _  کتاب‌های داستانی معمولا بر اساس تخیلات یا با اقتباس گرفتن از رویدادهای واقعی نوشته و منتشر می‌شوند. این کتاب‌ها انواع مختلفی هم دارند. از رمان‌ها گرفته نمایشنامه‌ها. از هملت و مرگ یزدگرد، تا سمفونی مردگان و جنایات و مکافات، همه این کتاب‌ها در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.

خرید کتاب آنلاین :

فروشگاه بوک دوک یکی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ در کرج و ایران می باشد .تنوع بالای کالا در زمینه کتاب کودک و نوجوان ( کتاب مامان بیا جیش دارم) و همچنین نوشت افزار و قلم نفیس در برند های مختلف را میتوانید در فروشگاه بوک دوک نظاره گر بوده و سفارش دهید .

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=2783

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.