افزونه جلالی را نصب کنید. Tuesday, 16 July , 2024
1

سرعت انتقال داده های شما از طریق اینترنت چقدر است؟

  • کد خبر : 636
سرعت انتقال داده های شما از طریق اینترنت چقدر است؟

[ad_1] سرعت نور تقریباً 300000 کیلومتر در ثانیه است ، آیا می دانید الکترونهایی که به برق استفاده می کنند نیز بسیار نزدیک به این سرعت حرکت می کنند. اطلاعاتی که در اینترنت سفر می کنند نیز نزدیک به این سرعت است. اطلاعات یا الکترونهای مدوله شده تقریباً 60٪ سرعت نور اکثر رساناها را طی […]

[ad_1]

سرعت نور تقریباً 300000 کیلومتر در ثانیه است ، آیا می دانید الکترونهایی که به برق استفاده می کنند نیز بسیار نزدیک به این سرعت حرکت می کنند. اطلاعاتی که در اینترنت سفر می کنند نیز نزدیک به این سرعت است. اطلاعات یا الکترونهای مدوله شده تقریباً 60٪ سرعت نور اکثر رساناها را طی می کنند.

سیگنال های WiFi که بیشتر از طریق هوا عبور می کنند ، بسیار نزدیک به سرعت نور هستند تا الکترون هایی که از طریق سیم مسی حرکت می کنند. این سیگنال ها می توانند با حداکثر سرعت ثبت شده نور در خلا که تقریباً 185000 مایل در ثانیه است حرکت کنند.

برخی محاسبات نشان می دهد که الکترون ها می توانند از طریق یک رسانا با سرعت 90٪ از سرعت نور عبور کنند. تصور کنید که این ذرات با چه سرعتی می توانند در خلا حرکت کنند. برای اینکه آنها سریعتر به سفر بپردازند ، باید انرژی بیشتری مصرف کنید. این به این دلیل است که الکترون با رسیدن به سرعت نور ، بسیار سنگین تر می شود. با این وجود نور در فضا با سرعت 186000 مایل در ثانیه حرکت می کند. فضای بیرونی در خلأ در نظر گرفته می شود. بنابراین ممکن است با اصطکاک امواج نوری کند شوند. عینک آفتابی شما قادر به جلوگیری از امواج نور ماورا بنفش است. در واقع بسیاری از دانشمندان معتقدند که پس از میلیون ها واکنش هسته ای ، فرار از مرکز خورشید میلیون ها سال به انواع خاصی از تابش نیاز دارد.

سرعت حرکت بسیار وابسته به محیطی است که از آن عبور می کند. در نظر بگیرید که موادی وجود دارد که نور نمی تواند از طریق آنها حرکت کند. نور هرگز نمی تواند از طریق سرب یا انواع مختلف فلز عبور کند. ذره یا امواج نور ، سعی کنید به این مواد نفوذ کنید. با این حال آنها فقط به سطح خارجی برخورد می کنند و به انرژی جنبشی تبدیل می شوند. این بدان معنی است که آنها سطح این مواد را گرم کرده و در هیچ چیز پراکنده نمی شوند. شاید آنها به انرژی بالقوه تبدیل شوند. قوانین ترمودینامیک این را نشان می دهد. اولین قانون ترمودینامیک به عنوان قانون حفاظت شناخته می شود. این قانون می گوید که انرژی در یک سیستم حاوی یا منزوی ایجاد یا از بین نمی رود. قانون دوم ترمودینامیک پیچیدگی جالبی را در مورد قانون اول ایجاد می کند. قانون دوم بیان می کند که آنتروپی هر سیستم موجود یا منزوی همیشه افزایش می یابد.

سرعت نور 186000 مایل در ثانیه اندازه گیری می شود. مسافتی که اطلاعات از طریق اینترنت طی می کند هزاران مایل در ثانیه است. در واقع مدت زمان دریافت اطلاعات در یک لحظه است. البته دستگاه های مختلفی وجود دارند که روند را کاهش می دهند مانند روترها و انواع مختلفی از سوئیچ ها. اما روندی که باعث کند شدن این روش انتقال اطلاعاتی می شود ، سرعت تصمیم گیری انسان ها و توانایی ورود ایده های خود به اینترنت است. ایده های انسانی می تواند اینترنت را به راهی مناسب برای تغییر جهان تبدیل کند. با این وجود اینترنت همچنین می تواند روشی برای انتقال ایده های شیطانی باشد.

 

[ad_2]

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=636

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.