افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024
1

معرفی بچه گربه نژاد اسکاتیش فولد، گربه ای با گوش های خمیده

  • کد خبر : 1752
معرفی بچه گربه نژاد اسکاتیش فولد، گربه ای با گوش های خمیده

بچه گربه اسکاتیش فولد یکی از مشهورترین نژادهای گربه است که به دلیل ظاهر خاصی که دارند در بین افراد مشهور اقبال زیادی پیدا کرده اند. مثلا تیلور سویفت هم یک گربه اسکاتیش فولد با گوش خم دارد و هرچند وقت یکبار تصاویرش را در اینستاگرام شخصی اش منتشر میکند. البته نگهداری و بزرگ کردن […]

بچه گربه اسکاتیش فولد یکی از مشهورترین نژادهای گربه است که به دلیل ظاهر خاصی که دارند در بین افراد مشهور اقبال زیادی پیدا کرده اند. مثلا تیلور سویفت هم یک گربه اسکاتیش فولد با گوش خم دارد و هرچند وقت یکبار تصاویرش را در اینستاگرام شخصی اش منتشر میکند.

البته نگهداری و بزرگ کردن یک بچه گربه اسکاتلندی آنقدر زیبا هست که استقبال اکثر کسانی که تمایل به خرید بچه گربه دارند، به سمت آنهاست. پیش از هر چیزی بیایید نگاهی به تاریخچه به دنیا آمدن بچه گربه اسکاتیش بیندازیم.

تاریخچه بچه گربه اسکاتیش فولد

این نژاد خاص از گربه سفیدی به نام “سوزی” سرچشمه می گیرد که دارای جهش ژنتیکی بود. سوزی در واقع اولین بچه گربه اسکاتیش فولد در تاریخ بود که یک ویژگی خاص داشت. بچه گربه ای با گوش های خم.

بعد از مدتی یک پرورش دهنده گربه او را در یک مزرعه میابد. سوزی را به خانه اش می آورد. او خودش قبلا یک گربه بریتیش داشت که با سوزی اولین بچه گربه اسکاتیش فولد ازدواج کردند. نتیجه شد اولین بچه های اکساتلندی در دنیا. و از آن زمان بود که تولید مثل این گربه های خاص شروع شد.

اسکاتیش فولد یعنی چه ؟

اولین بچه گربه های اسکاتیش چون در منطقه اسکاتلند شروع به رشد کردند به آنها اسکاتیش میگویند. اما دلیل نامگذاری این بچه گربه ها که میگوییم فولد به دلیل گوش های خم آنهاست. گوش خم این بچه گربه ها از یک نقص ژنتیکی در مادرشان سوزی ناشی شد.

گوش خم بچه گربه برایش ضرر ندارد ؟

نقص ژنتیکی در گوش های بچه گربه اسکاتیش فولد روی غضروف آنها اثر میگذارد و حدوداً 50 درصد است. البته این خمیدگی گوش های گربه میتواند متفاوت باشد. مثلا یک، دو یا سه برابر خم باشد.

ویژگی خنده دار بچه گربه گوش خم

این فقط ظاهر و شخصیت بچه گربه اسکاتیش فولد نیست که آنها را بسیار محبوب کرده است ، بلکه تمایل آنها برای قرار گرفتن در موقعیت های خنده دار  مانند ایستادن روی دو پا، پخش شدن روی زمین یا نشستن به حالت لم دادن است.

وقتی یک تشویقی خوشمزه به آنها میدهید، بچه گربه اسکاتیش فولد روی دوپایش مانند یک انسان می ایستد. حتی ممکن است اسکاتیش فولد با پنجه هایش دستان شما را بگیرد و هدایت کند. به نوعی میخواهد به خوردن تشویقی تسلط بیشتری داشته باشد.

گاهی هم ممکن است مانند کسی که به یک پشتی تکیه داده است، بدون اینکه پشت بچه گربه به جایی باشد در وسط پذیرایی منزل شروع به نشستن کند.

خصوصیات بچه گربه اسکاتیش

آنها بین 11 تا 15 سال عمر میکنند. وزن بچه گربه اسکاتیش 2.7 تا 5.9 کیلوگرم دیده شده است اما اضافه وزن در گربه خطرناک است. هرچقدر یک گربه تناسب اندام داشته باشد و وزن مناسب در گربه ها وجود داشته باشد، بچه گربه اسکاتیش فولد سبک تر، سالم تر و بهتر عمر میکند.

نمره مهربانی آنها 5 از 5 اعطا شده چراکه این گربه ها بسیار مهربان و بامحبت هستند. رفتار گربه با صاحبش همیشه مهربان است. نمره عملکرد مهربانی گربه اسکاتیش با بچه ها 4 از 5 نمره داده شده البته این یک نمره کم هم به دلیل احتیاط هایی است که نزدیکی یک گربه با یک بچه انسانی دارد.

قطعا سن بچه گربه تاثیر دارد. سن کودکی هم که در خانه با اوست تاثیر دارد. اینکه نوزاد باشد یا نوجوان. به طور کلی مهم این است که بچه گربه اسکاتیش فولد از سن پایین بودن با یک عضو جدید خانواده را درک کند. اینگونه راحتتر با بچه انسانی کنار می آید.

میزان تمیزی بچه گربه اسکاتیش فولد بستگی به شخصیت آنها دارد. درست مانند یک انسان عمل میکند. اگر گربه ای شلخته و بی نظم باشد نمره 3 از 5 خواهد گرفت. اما اگر بچه گربه تمییز باشد و مرتب به خود برسد نمره 5 از 5 دارد. معمولا هم اینطور است و گربه ها خیلی به ظاهر خود و تمیزی اهمیت میدهند.

از جهت بهره هوشی گربه اسکاتیش باید خاطر نشان کرد که گربه ها هوش بالایی دارند. نژاد بریتیش کیتن و نژاد اسکاتیش فولد که در ایران در حال حاضر موجود هستند باهوش تر از نژاد گربه پرشین میباشند. سایت بریتیش کیتن (britishkitten.ir) در حال حاضر معتبرترین مرکز خانگی خرید گربه است. در بریتیش کیتن بچه گربه های نژاد بریتیش و اسکاتیش فولد موجود هستند. این مجموعه اولین و تنها مرکز خانگی است که در ایران در سایت بریتیش کیتن فعالیت میکند.

میزان مهربانی نژاد اسکاتیش فولد با سگ ها هم 5 از 5 است. با خیال راحت اگر سگ دارید میتوانید یک اسکاتیش فولد به خانه بیاورید. فقط حواستان باشد که ابتدای آشنایی کمی حساسیت دارد و باید بیشتر مراقب باشید. همچنین سگ شما باید سالم و سلامت باشد تا آسیبی به گربه از جهت پزشکی وارد نشود.

رفتار و شخصیت بچه گربه اسکاتیش

گربه ای باهوش و مهربان است. این گربه تشنه محبت صاحبش است. مگر میشود به این گربه زیبا رسید و عاشق نشد. هر انسانی با دیدن بچه گربه ناخودآگاه به او محبت میکند.

آنها دوست دارند در کنار افراد باشند ، خواه بزرگ باشند یا کوچک ، جوان یا پیر. بچه گربه ها تمایل دارند که یک نفر را انتخاب کرده و به او وابسته شوند. بعد از انتخاب آن فرد به خصوص به شما وابسته میشود و دیگر دلش نمیخواهد شما را ترک کند.

ممکن است شما زن و شوهر باشید و بچه گربه فقط به یک نفر شما وابسته شود. این به معنی عدم محبت کردن به فرد دیگر نیست. بچه گربه اسکاتیش فولد با همه ارتباط میگیرد و بازی میکند اما علاقه و وابستگی اش فقط به یک فرد خاص در خانواده خواهد بود.

آنها در کنار محبت و وفاداری خود، پرانرژی هستند. بچه گربه های اسکاتیش توجه را دوست دارند اما مطالبه گر نیستند، بیشتر دوست دارند که شما سمت آنها بروید.

آنها باهوش هستند و دوست دارند انواع بازی ها را انجام دهند، مخصوصاً بازی برای گربه که فکر و هوش بچه گربه اسکاتیش فولد را برانگیزد. البته بازی هایی که صاحب گربه هم در آن دخیل است و باعث تعامل انسان با گربه است، بیشتر دوست دارند.

اگر می خواهید یک موجود دوست داشتنی، مهربان، وفادار و آرام داشته باشید که عاشق ایستادن روی دو پا است ، بچه گربه اسکاتیش فولد مناسب شماست. میتوانید از اولین مجموعه خانگی گربه اسکاتیش فولد به نام بریتیش کیتن آنها را به خانه های خود بیاورید.

سلامتی گربه اسکاتیش فولد

جهشي كه گوشهاي تاشوي آنها دارد بر تمام غضروفهاي بدن آنها تأثير مي گذارد و ممكن است با مشكلات بهداشتي مانند مشكلات اسكلتي و ناهنجاريهايي كه ممكن است شامل يك دم غيرعادي كوتاه ، دم سفت یا غیر عادی و.. باشد. این مشکلات وقتی خود را نشان میدهد که مادر و پدر بچه گربه هر دو اسکاتیش فولد باشند. به همین دلیل در سراسر دنیا پرورش دادن گربه هایی که پدر و مادرشان هردو اسکاتیش فولد باشد، ممنوع است. این نکته در بریتیش کیتن هم رعایت شده و این مجموعه خانگی طبق استاندار های جهانی پرورش دهندگی یا به اصطلاح Universal Cat Breeder License فعالیت میکند.

خمیدگی گوش گربه اسکاتیش ممکن است آنها را مستعد ابتلا به عفونت گوش کند ، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که آنها را مرتباً بررسی و تمیز می کنید.

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=1752

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.