افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 14 July , 2024
1

گل طبیعی بزرگ برای پذیرایی به همراه قیمت

  • کد خبر : 4432
گل طبیعی بزرگ برای پذیرایی به همراه قیمت

گل ها و گیاهان طبیعی علاوه بر زیبایی و تازگی که به فضای خانه می‌دهند، می‌توانند نقش مهمی در افزایش اکسیژن، تصفیه هوا، کاهش استرس و ارتقای خلاقیت داشته باشند. برخی از گل ها و گیاهان طبیعی به خاطر اندازه بزرگ و شکل زیبای خود، مناسب برای پذیرایی از مهمانان هستند. در این مقاله به […]

گل ها و گیاهان طبیعی علاوه بر زیبایی و تازگی که به فضای خانه می‌دهند، می‌توانند نقش مهمی در افزایش اکسیژن، تصفیه هوا، کاهش استرس و ارتقای خلاقیت داشته باشند. برخی از گل ها و گیاهان طبیعی به خاطر اندازه بزرگ و شکل زیبای خود، مناسب برای پذیرایی از مهمانان هستند. در این مقاله به معرفی چند نوع از این گل و گیاه آپارتمانی می پردازیم.

1-    گیاه آپارتمانی فیکوس:

این گیاه با ستون های قوی و برگ های بزرگ و درخشان، حس جنگل را به خانه شما می‌آورد. این گیاه نور غیرمستقیم را دوست دارد ولی نباید مستقیم به نور خورشید قرار بگیرد. برای مراقبت از این گیاه، باید خاک آن را در فصول سرد کم آب داده و در فصول گرم بیشتر آب داده شود. همچنین باید دقت کنید که خاک آن خشک نشود و در صورت لزوم با کود مخصوص تغذیه کنید. قیمت فیکوس با توجه به سایز این گیاه و پرپشت بودن و بزرگی برگ های آن متفاوت است. اما شما می توانید با هزینه بین 400 تا 900 هزار تومن یک فیکوس زیبا برای خان خود تهیه کنید.

2-    گل ارکیده

گل ارکیده یکی از زیباترین و محبوب‌ترین گل ها و گیاهان آپارتمانی است که با شکوفه‌های بزرگ، با دوام و رنگین خود، حس زیبایی و شادابی را به فضای خانه می‌آورد. این گل نماد زندگی، عشق، زیبایی و ثروت است و برای پذیرایی و اتاق خواب و دفتر کار بسیار زیباست. قیمت گل ارکیده معمولا بین 500 هزار تومن تا 1 میلیون می باشد.

انتخاب گل ارکیده مناسب برای منزل:

برای انتخاب گل ارکیده برای پذیرایی منزل، بهتر است گل ارکیده‌ای را انتخاب کنید که با رنگ و سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید توجه داشت که گل ارکیده‌ای را بخرید که تعداد زیادی شکوفه داشته باشد و حداقل چند شکوفه هم باز نشده باشد تا عمر آن طولانی‌تر باشد. بعضی از گونه‌های معروف و زیبای گل ارکیده عبارتند از: فالانوپسیس (Phalaenopsis)، کاتلیا (Cattleya)، دندروبیوم (Dendrobium)، سیمبیدیوم (Cymbidium) و واندا (Vanda).

چیدمان گل ارکیده در پذیرایی:

برای پذیرایی منزل، می‌توانید گل ارکیده را در جای مناسب قرار دهید تا جذابیت خود را نشان دهد. مثلا می‌توانید گل ارکیده را در سطح معقول قرار داده تا همچنان نور کافی ببیند و هم به عنوان نقطه تمرکز فضا عمل کند. مثلا می‌توانید گل ارکیده را روی میز سالن، کنار پنجره، روی شومینه، روی سینک آشپزخانه، روی کامود خواب یا روی تخت حمام قرار داده تا فضای خود را زنده کند. همچنین می‌توانید با استفاده از گلدان‌های زیبا و مناسب، جذابیت گل ارکیده را بالاتر ببرید. مثلا می‌توانید از گلدان‌های شفاف، شیشه‌ای، سفالی، پلاستیکی، فلزی یا سبد بافتنی استفاده کنید.

نحوه مراقبت از گل ارکیده

برای حفظ زیبایی و تازگی گل ارکیده در پذیرایی منزل، باید از مراقبت ویژه‌ای از آن بعمل آورید. برخی از نکات مهم در مورد مراقبت از گل ارکیده عبارتند از: آبیاری منظم ولی معتدل، نور روشن ولی غیر مستقیم، خاک با زهکشی خوب، کود دهی متعادل، رطوبت مناسب، هرس برگ‌ها و شاخه‌های مرده یا زرد شده و پیشگیری و درمان از آفات و بیماری‌ها.

3-    زاموفیلیا

گل زاموفیلیا یا زامیفولیا یکی از گل ها و گیاهان آپارتمانی مقاوم و جذاب است که با برگ های بزرگ، براق و سبز رنگ، فضای خانه را زنده و شاداب می‌کند. این گل نماد ثروت، پایداری و مقاومت است و برای پذیرایی از مهمانان مناسب است. قیمت زاموفیلیا بلک نسبت به سبز آن گرانتر است.

انتخاب گل زاموفیلیا:

برای پذیرایی منزل، بهتر است گل زاموفیلیایی را انتخاب کنید که با رنگ و سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید توجه داشت که گل زاموفیلیایی را بخرید که تعداد زیادی برگ داشته باشد و حداقل چند برگ هم باز نشده باشد تا عمر آن طولانی‌تر باشد. بعضی از گونه‌های معروف و زیبای گل زاموفیلیا عبارتند از Zamioculcas zamiifolia، Zamioculcas raven و Zamioculcas zenzi.

چیدمان گل زاموفیلیا:

برای پذیرایی منزل، می‌توانید گل زاموفیلیا را در جای مناسب قرار دهید تا جذابیت خود را نشان دهد. مثلا می‌توانید گل زاموفیلیا را در سطح معقول قرار داده تا همچنان نور کافی ببیند و هم به عنوان نقطه تمرکز فضا عمل کند. مثلا می‌توانید گل زاموفیلیا را روی میز سالن، کنار پنجره، روی شومینه، روی سینک آشپزخانه، روی کامود خواب یا روی تخت حمام قرار داده تا فضای خود را زنده کنید.

4-    گل یوکا

گل یوکا یکی از گل ها و گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیبا است که با برگ های شمشیری شکل و ساقه های قوی خود، حس گرم و گیلی را به فضای خانه می‌آورد. این گل نماد مقاومت، پایداری و ثروت است و برای پذیرایی از مهمانان مناسب است. قیمت یوکا با توجه به بزرگی و حجم گل متغیر می باشد و از 300 هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است.

انتخاب گل یوکا:

برای پذیرایی منزل، بهتر است گل یوکایی را انتخاب کنید که با رنگ و سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید توجه داشت که گل یوکایی را بخرید که تعداد زیادی برگ داشته باشد. بعضی از گونه‌های معروف و زیبای گل یوکا عبارتند از: Yucca elephantipes،Yucca ravenو Yucca zenzi

چیدمان گل یوکا:

برای پذیرایی منزل، می‌توانید گل یوکا را در جای مناسب قرار دهید تا جذابیت خود را نشان دهد. می‌توانید گل یوکا را روی میز سالن، کنار پنجره، روی شومینه، روی سینک آشپزخانه، روی کامود خواب یا روی تخت حمام قرار داده تا فضای خود را زنده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از گلدان سرامیکی زیبا و مناسب، جذابیت گل یوکا را بالاتر ببرید.

5-    گل اریکا

گل اریکا یکی از گیاهان زیبا و مقاوم است که می توانید در پذیرایی منزل و خانه خود قرار دهید. این گل با نام های دیگری همچون نخل پروانه ای و نخل زرد شناخته می شود و بومی مناطق گرمسیری ماداگاسکار است. این گل دارای برگ های باریک و کشیده ای است که به رنگ های سبز تیره و زرد و سبز هستند. این گل علاوه بر زیبایی، خواص تصفیه کننده و مرطوب کننده هوا را نیز دارد. برای نگهداری از گل اریکا، باید به شرایط زیر توجه کنید:

·       دما مناسب نخل اریکا:

این گل در دمای حدود ۱۵ الی ۳۰ درجه سانتی گراد رشد بهتری دارد و در برابر سرمای زمستان دوام نمی آورد. پس در فصول سرد، آن را در محیط خانه نگهداری کنید.

·       نور مناسب نخل اریکا:

این گل به نور متوسط و غیر مستقیم نیاز دارد و حتی در سایه نیز می تواند رشد کند. اما قرار دادن آن در شرایط پر نورتر، باعث رشد بهتر آن می شود. تابش شدید و مستقیم نور، ممکن است برگ های آن را سوزانده و خشک کند.

·       آبیاری مناسب نخل اریکا:

این گل در فصل رشد (بهار و تابستان) به آبیاری منظم و نسبتا زیاد نیاز دارد. پس هرگاه سطح خاک خشک شد، آبیاری کنید. در فصول سرد، مقدار آب را کاهش دهید. از خشک شدن کامل خاک و یا خیس بودن زیاد از حد خاک بپرهیزید.

·       خاک مناسب نخل اریکا:

خاک مناسب برای این گل، خاک سبک و غنی با زهکشی مناسب است. همچنین این گل به خاک اسیدی علاقه دارد. پس ترکیب خاک باغچه، پت ماس، شن و خاک برگ می تواند بستر مناسب برای رشد آن باشد.

·       کوددهی مناسب نخل اریکا:

برای تقویت رشد و زیبایی گل اریکا، بهتر است در فصول رشد (بهار و تابستان)، ماهانه ۱ بار با کود کامل سه بسته (NPK) کوددهی کنید. در فصول سرد، نخاله کوددهید.

جهت خرید هر یک از گلهای آپارتمانی می توانید به نمایشگاه دایمی گل و گیاه تهران باغ گل نادی به صورت حضوری بروید و یا حتی آنلاین خرید کنید.

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=4432

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.