افزونه جلالی را نصب کنید. Wednesday, 4 October , 2023
1

10 نکته مهم که باید قبل از خرید فلزیاب بدانید

  • کد خبر : 4286
10 نکته مهم که باید قبل از خرید فلزیاب بدانید
فلزیاب برای یافتن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین استفاده می شود، این دستگاه ها در اطراف دیسک جستجوگر خود میدان مغناطیسی ایجاد می کنند و از طریق تغییر شدت میدان مغناطیسی در اطراف فلزات، متوجه وجود فلز می شوند و آن را شناسایی می کنند. فلزیاب ها باید به تمام طلاها و فلزهای قدیمی و جدید واکنش نشان دهند و نباید توانایی آنها در کشف طلای قدیم و جدید متفاوت باشد. قیمت فلزیاب ها نیز با توجه به ویژگی ها و امکانات آن ها تعیین می شود.البته برند بودن یا نبودن دستگاه نیز تاثیر زیادی روی قیمت دارد.

 فلزیاب برای یافتن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین استفاده می شود، این دستگاه ها در اطراف دیسک جستجوگر خود میدان مغناطیسی ایجاد می کنند و از طریق تغییر شدت میدان مغناطیسی در اطراف فلزات، متوجه وجود فلز می شوند و آن را شناسایی می کنند. فلزیاب ها باید به تمام طلاها و فلزهای قدیمی و جدید واکنش نشان دهند و نباید توانایی آنها در کشف طلای قدیم و جدید متفاوت باشد. قیمت فلزیاب ها نیز با توجه به ویژگی ها و امکانات آن ها تعیین می شود.البته برند بودن یا نبودن دستگاه نیز تاثیر زیادی روی قیمت دارد.

در ادامه به 10 نکته مهم که باید قبل از خرید فلزیاب بدانید و اطلاعات کافی داشته باشید می پردازیم:

1- از جا و مکان شرکت فروشنده فلزیاب مطمئن شوید تا بعد از خرید، گارانتی و پشتیبانی به شما تعلق گیرد، فروشندگانی که سیار هستند یا به صورت شخصی اقدام به فروش گنج یاب میکنند ممکن است بعد از فروش گنج یاب از دسترس خارج شوند و پشتیبانی ارائه ندهند.

2- قبل از خرید، حتما گنج یاب مورد نظرتان را در زمین واقعی تست کرده و آموزش کامل استفاده از آن را یاد بگیرید چون برخی از اشخاص فروشنده بعد از فروش طلایاب، پشتیبانی کاملی ارائه نمی دهند.

3- قبل از خرید، سیستم را در خاک طبیعی، سنگ و خاک 10 لایه تست کنید زیرا که برخی از دستگاه ها در خاک های چند لایه عملکرد خوبی ندارند.

4- زمانی که دستگاه طلایاب را تست می کنید، دقت کنید که از طلای جدید استفاده کنید، اگر فروشنده ادعا داشت که دستگاه فقط برای طلای قدیمی واکنش نشان می دهد، آن گنج یاب را بیخیال شوید زیرا کارایی نخواهد داشت.

5- همان فلزیابی را خریداری کنید که آن را تست کرده اید، اگر دستگاه دیگری به همان نام به شما دادند ممکن است کیفیت آن متفاوت باشد و بعدا متوجه شوید که حتی قدرت نیم متر نفوذ هم ندارد.

6- دقت کنید که وجود GPS در فلزیاب ها یک شایعه است و خود GPS بسیار گران است و تولید کننده ها داخل دستگاه های فلزیاب آن را به کار نمیگیرند.

7- آمریکایی یا آلمانی بودن سیستم، دلیلی بر کارامد بودن این دستگاه ها داخل ایران نمی باشد زیرا برای کشورهای آمریکایی عمق 5 متر بی معنی است و صرفا به دنبال ناگت های طلا و سکه های سطحی در عمق 20 تا 60 سانتی خاک هستند اما در ایران گنجینه هایی در عمق 5 متری و بالاتر نیز قابل کشف است.

8- بسیاری از طلایاب های خارجی به دلیل اسم برند و مارک بودن، بسیار گران قیمت هستند اما گران بودن دلیلی بر کارامدی دستگاه نیست، در بیابان کارایی و عملکرد گنج یاب مهم است نه مارک آن!

9- اگر اطلاعات کافی در مورد انواع فلزیاب ها ندارید، متن زیر را مطالعه کنید:

به صورت کلی در زمینه اصالت دستگاه ها، سه دسته وجود دارد:

دسته 1: فلزیاب هایی که توسط کمپانی های مطرح و بسیار بزرگ ساخته می شوند و مارک محسوب میشوند مانند Garrett و Minelab ، قیمت آنها بسیار بالاست.

دسته 2: گنج یاب هایی که توسط چند شرکت کوچک در چند کشور تولید میشود و محصول مشترک چند کشور محسوب میشوند مانند Megatekno ترکیه و AlphaDetector ایران که محصولاتش با همکاری چند شرکت در ایران، ترکیه و یونان ساخته و تولید می شود.

دسته 3 : دسته سوم طلایاب های دست ساز هستند که کارایی چندانی ندارند و شماتیک این گنج یاب ها اغلب عمومی و اینترنتی است.

10. نکته آخر این که ابتدا از زمینی که قصد کاوش آن را دارید اطمینان حاصل کنید، در هر زمینی گنج نیست و ابتدا از موثق بودن اهداف خود و زمین مورد نظر اطمینان حاصل کنید و سپس گنج یاب بخرید.

چند نمونه از بهترین برندهای فلزیاب

برای کشف اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، از فلزیاب استفاده می شود، این دستگاه با کمک میدان مغناطیسی اطراف دیسک، جستجو را آغاز میکند.
فلزیاب ها مدل های متفاوتی دارند که به برخی از بهترین های آن اشاره میکنیم:

Garrett Ace 400

طلایاب

فلزیاب  Garrett Ace 400 ساخت گرت آمریکا است و مشخصاتی از جمله سیستم صوتی، شناسه هدف دیجیتال و تنظیم فرکانس دارد که در جستجوی اهداف باارزش بسیار تعیین کننده هستند، این طلایاب با وزن حدود 1.3 کیلوگرم بسیار سبک محسوب میشود، فلزیاب های ساخت Garrett به دلیل اینکه یک برند شناخته شده محسوب می شوند بسیار گران قیمت هستند ولی این گران بودن گنج یاب ها دلیل بر کیفیت خوب نیست و شاید برای خاک ایران نیز مناسب نباشند.

این فلزیاب نسبت به مدل های پیشین خود از آپدیت های نرم افزاری و سخت افزاری  بهره می برد که موجب شده تا عملکرد آن بهبود یابد.

Equinox 900 Minelab

گنج یاب Equinox 900 Minelab از دستگاه های بسیار پرفروش ماینلب استرالیا است، با کمک این دستگاه شما میتوانید ضایعات آلومینیوم، طلا، نقره، متریال های آهنی و … را کشف کنید، این فلزیاب در برابر آب مقاوم است و می توانید از آن در محیط هایی مانند نهر و یا برکه نیز استفاده کنید، این طلایاب در مقایسه با دستگاه های قبل از خود 50 درصد افزایش توان دارد، این طلایاب یک تجربه کاوش عالی را ارائه میکند که مرزهای تشخیص را بهبود داده است.

گنج یاب

شعاع زن LEADER X6

شعاع زن LEADER X6 از سری ردیاب های LEADER آلفا الکترونیک است که ساخت و تولید آن با  تکنولوژی های جدید و پیشرفته بوده و توانایی میدان یابی به صورت خطی با دقت بالا تا شعاع 230 متری و شناسایی بسیاری از تونل ها و حفره ها در حالت مگنتیک را دارد، بسیاری از کاربران، از کار کردن با طلایاب های فرکانسی پرخطا خسته اند و به دنبال شعاع زن هایی هستند که اهداف را به صورت صوتی شناسایی کند و به صورت چرخشی نباشند، برای این کاربران، فلزیاب LEADER X6 یک گزینه مناسب می باشد.

فلزیاب ALPHA SX7000

طلایاب فلزیاب گنج یاب

فلزیاب ALPHA SX7000، از تولیدات شرکت ALPHADETECTOR می باشد، در واقع این طلایاب یکی از پرچم داران تولیدات این شرکت می باشد و در میان کاوشگران بسیار شناخته شده است، فلزیاب آلفا اس ایکس 7000 توانایی نفوذ به عمق 5 تا 8 متر را دارد و می تواند اسکن 4 وجهی با نفوذ بالا انجام دهد که یکی از مشخصاتی است که در میان رقبا امتیاز محسوب می شود.
این طلایاب قابلیت تفکیک Just Gold دارد در نتیجه می توان آن را با بسیاری از برندهای گنج یاب مهم جهان مقایسه کرد، حال انکه این طلایاب قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نیز دارد.
یکی از عوامل پایین بودن قیمت این دستگاه شرکتی بودن آن است، این گنج یاب به وسیله چندین شرکت معتبر در ایران،یونان و ترکیه طراحی و اسمبل شده است و در تولید آن از قطعات برند آمریکایی و آلمانی استفاده شده است و گارانتی ۲ ساله دارد.

این فلزیاب در ایران بسیار پرطرفدار است زیرا طراحی آن به گونه ای بوده است که قابل تنظیم مطابق بر هر نوع خاک و آب و هوایی در ایران است و از شمال تا جنوب و از شرق تا به غرب قابل استفاده است. طلایاب ALPHA SX7000 مدل فول پک نیز دارد که در آن اپراتور علاوه بر اسکن و نقطه زنی، شعاع زن و حفره زنی نیز دارد و نیازی به سیستم دیگری نیست.

نتیجه گیری

ما در این مطلب سعی کردیم نکات مهم قبل از خرید هرگونه فلزیابی را به شما یادآوری کنیم با این حال بدانید که هیچ گنج یابی بطور 100% مطمئن نیست و تضمین کننده طلایابی را ندارد و این کار اصلا راحت نیست و باید حتما آموزش ببینید تا احتمال موفقیت بیشتری داشته باشید در نتیجه اگر توان مالی کمی دارید ریسک خرید فلزیاب برای شما زیاد است.

بسیار مهم است که از شرکتی اقدام به خریداری  گنج یاب کنید که اطمینان داشته باشد آمورش کافی برای استفاده از طلایاب را به شما خواهند داد و همین طور گارانتی معتبری ارائه می دهند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید با شرکت در ارتباط باشید و مشکل را حل کنید.

 

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=4286

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.