افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 14 June , 2024
0

13 قانون نانوشته نگهداری از ماشین لباسشویی

  • کد خبر : 1033
13 قانون نانوشته نگهداری از ماشین لباسشویی

در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی چه می‌دانید؟ در دنیای امروزی کمتر کسی پیدا می‌شود تا با دست لباس‌هایش را بشوید.  اغلب همه‌ی افراد برای شستن لباس‌های مختلف همچون تی شرت، شلوار، پیراهن، ملحفه‌، پرده‌ و… از ماشین لباسشویی، کمک می‌گیرند. این وسیله‌ی برقی زندگی را برای همه راحت‌تر کرده است.  یک ماشین لباسشویی در […]

در مورد نگهداری از ماشین لباسشویی چه می‌دانید؟ در دنیای امروزی کمتر کسی پیدا می‌شود تا با دست لباس‌هایش را بشوید.  اغلب همه‌ی افراد برای شستن لباس‌های مختلف همچون تی شرت، شلوار، پیراهن، ملحفه‌، پرده‌ و… از ماشین لباسشویی، کمک می‌گیرند. این وسیله‌ی برقی زندگی را برای همه راحت‌تر کرده است.  یک ماشین لباسشویی در صورتیکه به درستی از آن نگهداری شود، می‌تواند بین 14 تا 16 سال برای شما کار کند.

مقاله حاضر یک گزارش جامع از راهکارهای گوناگون برای نگهداری از ماشین لباسشویی است. پس همچنان با ما همراه باشید تا با راهکارهای نگهداری از ماشین لباسشویی آشنا شوید.

چگونه از ماشین لباسشویی به درستی نگهداری کنید؟

اگر می‌خواهید عمر ماشین لباساشویی خود را بالا ببرید و از هزینه‌ای که کرده‌اید به درستی استفاده کنید با ما همچنان همراه باشید:

پر کردن لباسشویی به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که عمر ماشین لباسشویی را می‌کاهد، پر کردن ماشین بیش از حد آن است. ماشین‌های لباسشویی، ظرفیت‌های مختلفی دارند. ماشین را براساس ظرفیتی که روی آن نوشته شده، از لباس پر کنید. پر کردن بیش از حد ماشین، به موتور آن فشار وارد آورده و آن را دچار اختلال خواهد کرد. البته شستن البسه‌ی کمتر از حد ظرفیت دستگاه نیز، مشکلات خاص خودش را دارد. ظرفیت لباسشویی، مساله ای است که افراد زیادی به آن توجه ندارند و زمانیکه لباسشویی به مشکل بر میخورد متوجه عمق خطای خود میشوند.

نحوه باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی

یکی از قوانین مهم برای نگهداری از ماشین لباسشویی، باز و بسته کردن درب آن به آرامی است. بستن محکم درب ماشین لباسشویی، باعث خرابی میکروسوئیچ می‌شود. با خراب شدن میکروسوئیچ درب بسته نمی‌شود و چرخه‌ی شستشو شروع نمی‌‌گردد. خرابی درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج فنی لباسشویی است که در اثر بی دقتی و ناصحیح کار کردن با لباسشویی ایجاد میشود. توصیه میکنیم که اگر درب لباسشویی شما خراب شده است بدون اینکه تلاش کنید که آن را درست و فیکس کنید از یک سرویسکار برای حل مساله‌تان کمک بگیرید. معمولا روند کار به این شکل است که سرویس کار لباسشویی، دستگاه را بازرسی میکند و بر اساس مشکل پیش آمده تصمیم میگیرد که سرویس ماشین لباسشویی انجام شود و یا تعمیرات صورت گیرد. اگر دستگاه به تعویض هرگونه قطعه ای نیاز داشته باشد و یا مشکلش بدون تعویض وسیله ای، میتواند سرویس و تعمیر شود، سرویس کار لباسشویی موظف است پیش از تعمیر در مورد مشکل و میزان حجم کاری و هزینه تعمیر لباسشویی با مشتری صحبت کند و در صورت تایید مشتری، به تعمیر آن بپردازد.

باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی پس از هربار استفاده

پس از هربار استفاده از ماشین لباسشویی، باید درب آن را باز بگذارید. این کار باعث می‌شود تا جلوی رشد کپک داخل لاستیک ماشین لباسشویی گرفته شود. علاه براین، همواره ماشین لباسشویی شما بوی طراوت و تازگی می‌دهد.

تمیز کردن فیلتر آب ماشین لباسشویی

یکی از قوانین بسیار مهم، برای نگهداری از ماشین لباسشویی این است که حداقل سالی یک بار فیلتر ماشین را باز کرده و آن را تمیز کنید. معمولا فیلتر لباسشویی جایی است که ممکن است لباسهای ظریف و کوچک مانند لنگه جوراب و … در آن گیر کند و موجب مشکلاتی برای لباسشویی گردد.

تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

از دیگر نکات نگهداری از ماشین لباسشویی، تمیز نگه داشتن قسمت جاپودری است. در صورتیکه قسمت جاپودری به درستی تمیز نباشد، نرم کننده موجود در جاپودری، استفاده نمی‌گردد. بر اساس آماری، خیلی از افراد نحوه صحیح استفاده از جاپودری را نمیدانند. برای آگاهی و اطلاع از این قسمت بهتر است از دفترچه راهنمای لباسشویی خودتان استفاده کنید و یا از منابع معتبر در اینترنت و یا یک سرویسکار کمک بگیرید.

استفاده از دمای مناسب ماشین لباسشویی

بهتر است قبل از شستن لباس‌ها به برچسب آن توجه کنید و دمای مناسب برای شستشو را انتخاب کنید. استفاده مداوم از آب با دمای بالا، آسیب جدی به مخزن و لاستیک‌های دور تا دور درپوش وارد می‌کند.

قرار ندادن وسایل سنگین روی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قوانین نگهداری از ماشین لباسشویی، این است که هرگز وسایل سنگین روی ماشین لباسشویی نگذارید و روی آن ننشینید. بهتر است از کابینت سازبخواهید تا یک صفحه محافظ روی ماشین لباسشویی، طراحی کند تا دستگاه آسیب نبیند.

خارج کردن سریع لباس‌ها از ماشین لباسشویی

لباس‌های شسته شده را حداکثر 30 دقیقه پس از اتمام در ماشین لباسشویی نگه دارید. پس از این مدت، احتمال اینکه لباس‌ها یا مخزن ماشین لباسشویی دچار قارچ شود، زیاد است. برای نگهداری از مخزن ماشین لباسشویی بهتر است سریع، لباس‌های شسته شده را خارج کنید.

استفاده نکردن خشک کن ماشین لباسشویی با دمای بالا

یکی دیگر از نکات بسیار مهم اما ساده، نگهداری از ماشین لباسشویی، عدم استفاده از خشک کن دستگاه با دمای بالاست. بهتر است از خشک کن برای خشک کردن کامل لباس‌ها استفاده نکنید. دمای بالای خشک کن، عمر قطعات داخلی ماشین لباسشویی را کاهش می دهد.

 توجه به صدای دستگاه

تراز بودن دستگاه، یکی دیگر از نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی است. زمانیکه دستگاه تراز نباشد، مشکلات فراوانی برای قطعات پیش می‌آید. هرگونه صدای غیرمتعارفی از لباسشویی نیازمند بررسی تعمیرکار ماشین لباسشویی است. خیلی اوقات بی توجهی به همین صدا، لباسشویی را در معرض هزینه های بالای تعمیرات قرار میدهد، درصورتیکه با یک چکاپ و سرویس زودهنگام میتوان از این اتفاق جلوگیری کرد.

 استفاده نکردن از آب داغ در ماشین لباسشویی

اگر نسبت به نگهداری از ماشین لباسشویی خود حساس هستید، هرگز از آب داغ در داخل ماشین استفاده نکنید. آب داغ برای شستشوی لباس‌ها، مناسب نیست و به دستگاه نیز آسیب می‌رساند. بسیاری از افراد برای میکروب کشی و رفع آلودگی‌ها، از حرارت بالا برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنند.

بهتر است از آب گرم با دمای مناسب برای شستشوی لباس و نظافت داخل ماشین، استفاده کنید. توجه کنید که، دمای بالا قطعات غیر فلزی ماشین لباسشویی را خراب می‌کند.

نچرخاندن سلکتور ماشین لباسشویی در خلاف جهت

در صورتیکه سلکتور ماشین لباسشویی را خلاف جهت معمول آن بچرخانید، چرخ دنده‌های آن آسیب می‌بیند و بعد از یک مدت، خراب می‌شود.

 استفاده از مواد شوینده به اندازه کافی

ریختن زیاد مواد شوینده نه تنها باعث آسیب به لباس‌ها می‌شود، بلکه ماشین لباسشویی را نیز دچار اختلال می‌کند. هرگز از پودرهایی که کف زیاد می‌کنند، استفاده نکنید. به کار بردن بیش از حد، نرم کننده‌ها و سفید کننده‌ها، باعث آسیب به قطعات ماشین می‌شوند.

نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی کمک می‌کند تا این دستگاه کاربردی برای شما، عمر بیشتری داشته باشد. در این گزارش سعی بر این داشتیم تا مهم‌ترین نکات آن را به صورت کوتاه، با شما در میان بگذاریم.

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=1033

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.