افزونه جلالی را نصب کنید. Friday, 14 June , 2024
1

روانشناسی بوسیدن

  • کد خبر : 643
روانشناسی بوسیدن

[ad_1] در مورد تجزیه و تحلیل بوسه ، علم بوسیدن ، انواع بوسه ها و مبانی اجتماعی بوسیدن .. بوسیدن یکی از قدیمی ترین فعالیت های بشر است. این ابراز علاقه ، دوست داشتن یا عشق به شخص دیگری است. اگر به تاریخ بوسیدن برگردید ، ممکن است بوسیدن عمومی چند صد سال پیش وجود […]

[ad_1]

در مورد تجزیه و تحلیل بوسه ، علم بوسیدن ، انواع بوسه ها و مبانی اجتماعی بوسیدن ..

بوسیدن یکی از قدیمی ترین فعالیت های بشر است. این ابراز علاقه ، دوست داشتن یا عشق به شخص دیگری است. اگر به تاریخ بوسیدن برگردید ، ممکن است بوسیدن عمومی چند صد سال پیش وجود نداشته باشد و در برخی از فرهنگ ها نیز مجاز نباشد ، اما با خیال راحت می توانیم فرض کنیم که بوسیدن از هزاران سال پیش وجود داشته است حتی اگر این کار به صورت خصوصی انجام شده باشد شکل بسیار طبیعی بیان عاطفی انسان است.

دانشجویان روانشناسی معمولاً سعی می کنند بوسیدن را از منظر روانکاوی تحلیل کنند. بوسه یک فعالیت دهانی است ، مانند سیگار کشیدن یا غذا خوردن ، شامل دهان است و می توان آن را در مرحله دهانی رشد روانشناختی جستجو کرد. تا حدی ممکن است نظریه تثبیت شفاهی درست باشد. این بدان معناست که برخی افراد به فعالیتهای دهان اعتیاد دارند ، از احساسات دهان لذت می برند و بنابراین به بوسه یا فعالیتهای مربوط به دهان نیز معتاد هستند. تثبیت دهانی شخصیت های خاصی را توصیف می کند ، اما در این مقاله ، بیشتر به تجزیه و تحلیل بوسه و علم مربوطه می پردازم.

بوسیدن شامل فعالیت عصبی و هورمونی است و چندین محقق اخیر نشان داده اند که در هنگام بوسیدن عاشقانه دوپامین ، سروتونین ، اکسی توسین و هورمون های جنسی آزاد می شوند. دوپامین و سروتونین مواد شیمیایی (انتقال دهنده های عصبی) هستند و اکسی توسین هورمونی است که توسط غده هیپوفیز آزاد می شود. وقتی احساسات درگیر می شوند ، آمیگدالا و هیپوتالاموس در مغز فعال می شوند و فعالیت آمیگدالا و هیپوتالاموس ، آزاد سازی مواد شیمیایی و تحریک غده هیپوفیز و جنسی در هنگام بوسیدن باعث ایجاد دلبستگی می شود و احساس سرخوشی را در روابط عاشقانه ایجاد می کند. در روابط غیرعاشقانه ، بوسیدن محبت و دلبستگی عاطفی ایجاد می کند و معمولاً در بین دوستان ، اعضای خانواده ، روابط اجتماعی و غیره تجربه می شود. بوسه بر گونه نوعی تبریک اجتماعی است و در بسیاری از فرهنگ ها رایج است.

یک بوسه را می توان به طرق مختلف تفسیر کرد و ویژگی های یک بوسه را می توان با توجه به طول یا مدت ، عمق ، موقعیت یا مکان ، حالت صورت قبل و بعد از بوسه مورد تجزیه و تحلیل قرار داد ، و این عناصر هنگام تجزیه و تحلیل در نهایت به استخراج پنهان یا انگیزه های آشکار بوسیدن.

از آنجا که بوسیدن بر روی بدن انسان انجام می شود ، برای شروع مختصات مکانی محدود هستیم. هیچ کس به طور ناامیدکننده یا مشتاقانه درخت یا دیوار را نمی بوسد ، اگرچه این نوع فعالیت نیز قابل تحلیل است.

بیایید با بالای سر شروع کنیم. یک بوسه زودگذر کوتاه و کوتاه در بالای سر نشانگر محبت است. والدین سر یا پیشانی فرزندان خود را می بوسند. وقتی رئیسان یا همکاران روی سرشان را می بوسند ، این امر می تواند حمایت کننده و حتی عجیب به نظر برسد. بوسیدن پیشانی در بین خانواده معمول است و نزدیکان مسن اغلب کودکان یا جوانان را بر روی پیشانی خود می بوسند. بوسیدن مختصر روی گونه در بین برخی فرهنگها به عنوان یک رسم اجتماعی پذیرفته شده و به عنوان نشانه ای از رسمیت یا دوستی رسمی و رفاقت تلقی می شود. بوسه کوتاه روی گونه ها اغلب نشانه رابطه ، محبت در بین کارگران و حمایت یا تشویق است.

به محض حرکت بوسه به سایر قسمت های بدن ، تجزیه و تحلیل پیچیده تر می شود. جدا از سر یا گونه ای که محبت آمیز تلقی می شود ، بوسیدن بر روی چشم ، بینی ، گوش یا چانه یک امر عاشقانه محسوب می شود. بوسیدن بر روی بینی عنصر عاطفه ای دارد اما در چانه ، صمیمی تر است.

اصل اول این است که هرچه بوسه پایین می رود ، صمیمی تر می شود. بنابراین ، بوسه بر روی پا کاملاً صمیمی تر از بوسه بر روی دست است. بوسیدن لب البته بسیار صمیمی است و ما آن را در این اصل در نظر نمی گیریم. بوسه بر روی دست در واقع بیان عاشقانه سنتی و رسمی است. در دوران باستان ، مردان با بوسیدن دست زنان را خواستگاری می کردند. این یک رمانتیسم رسمی است.

اصل دوم این است که هرچه طولانی تر شود ، صمیمی تر می شود. بنابراین ، صمیمیت از طریق بوسیدن مربوط به مکان و زمان است.

اصل سوم این است که جنبه های مکانی و زمانی انگیزه بوسه را تعیین می کند. این بدان معناست که یک بوسه می تواند بیانگر عبارات زیادی از جمله عشق ، عاشقانه ، جذابیت جنسی ، علاقه ، حمایت رسمی و نوع بوسه باشد یا انگیزه تا حد زیادی توسط خصوصیات مکانی و زمانی بوسه تعیین می شود.

یک بوسه طولانی در جلوی گردن نسبت به بوسه پشت گردن جسورتر است. بوسه در سطح داخلی پوست مانند کف دست یا مچ دست داخلی یا آرنج صمیمی تر از بوسه در سطح خارجی و غیره است. بوسه عمومی در سطح داخلی بدن ممکن است کمی ناامیدکننده به نظر برسد ، بنابراین باید به صورت خصوصی انجام شود. جنبه های زمانی چطور؟ مردی کنار شما در پارک نشسته ، مدتی با شما صحبت می کند ، بوسه کوتاهی روی انگشتان شما می زند و دور می شود. این رفتار عجیبی است اما اتفاق می افتد. این بوسه نامشخص است. عاشقان طولانی مدت بوسه های طولانی تری را درگیر می کنند. بوسه های طولانی مدت دهان به دهان باعث ایجاد دلبستگی و حتی سطح اعتماد می شود. دهان ، زبان ، لب ها انتهای عصبی زیادی دارند و بسیار حساس هستند ، بنابراین بوسیدن دهان به دهان باعث لذت بیشتر می شود. بوسیدن عاشقانه البته مقدمه ای برای روابط جنسی است.

بگذارید سراغ اصل سوم بروم که انگیزه های بوسیدن را از آن استخراج می کنید. چرا دوستی به روشی خاص شما را بوسید؟ تا زمانی که بوسه خیلی طولانی نباشد و روی گونه یا صورت باشد ، این نشانه حمایت ، تشویق و محبت است. بوسیدن ممکن است معنی و مفهوم جنسی نداشته باشد. محبت بین دو نفر کاملاً امکان پذیر است ، حتی اگر آنها عاشق نباشند. چه از یک جنس و چه از جنس مخالف ، دو نفر می توانند نسبت به یکدیگر احساس محبت ، علاقه و حمایت زیادی داشته باشند و سر ، گونه یا صورت یکدیگر را ببوسند و چنین عباراتی غالباً طبیعی است ، خصوصاً در کار گروهی. بگویید در یک تیم فوتبال ، بازیکنان به عنوان ابراز تشویق ، سایر هم تیمی های خود را می بوسند و در آغوش می گیرند و همین نوع روابط ممکن است در هم تیمی هایی که در هر زمینه ای با هم کار می کنند دیده شود و اعضای تیم می توانند زن یا مرد باشند ، مهم نیست. وقتی افراد از چیزی هیجان زده می شوند ، ممكن است افراد دیگری را كه در نزدیكی آنها ایستاده اند ببوسند و بغل كنند ، اما این فقط بیان احساسی و آزاد كردن انرژی است ، دقیقاً به سمت افراد دیگر نیست. بنابراین ، فرض کنید همکار شما که کنار شما ایستاده بود در حال تماشای یک بازی بود ، از یک گل فوتبال هیجان زده شد و شروع به بغل کردن شما کرد زیرا همه او هیجان زده بود ، این بدان معنی نیست که شما را آزار می داد ، او فقط هیجان و احساسات خود را ابراز می کرد. اما اگر این نوع رفتار به یک عادت تبدیل شود ، باید کمی محتاط باشید و نکته ای را برای عدم ایستادن در کنار او مطرح کنید. او به وضوح انگیزه های پنهانی دیگری نیز دارد.

بگذارید سرانجام به سمت علم برویم. تحقیقات نشان داده است که بوسیدن عاشقانه شامل غدد درون ریز و ترشح دوپامین ، اکسی توسین ، سروتونین و هورمون های جنسی مانند تستوسترون است. اگرچه بیشتر اشکال بوسیدن شامل احساسات و فعالیت های آمیگدالا و هیپوتالاموس در مغز است ، اما بوسه های عاشقانه با واکنش های شیمیایی شدید در بدن و آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی و هورمون ها ایجاد می شوند. هورمون ها سرانجام پیوندهای اجتماعی ایجاد می کنند و بوسیدن یکی از ابزارهای اجتماعی است که به انسان ها برای ایجاد پیوند ، زنده ماندن و ایجاد خانواده ها و جوامع برای هزاران سال کمک کرده است. بدون بوسه ، ما یک نژاد تنها خواهیم بود و خیلی سریع منقرض می شویم.

[ad_2]

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=643

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.