تاریخ : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ 15 ذو القعدة 1444 Saturday, 3 June , 2023
1

کدام نهال های بادام برای مناطق سردسیر مناسب تر هستند؟

  • کد خبر : 2530
کدام نهال های بادام برای مناطق سردسیر مناسب تر هستند؟

خرید نهال بادام برای هر منطقه با هر شرایط اقلیمی اهمیت زیادی دارد. چنانچه نهال های بادام را به درستی انتخاب نکنید، ممکن است در شرایط باغ شما نتوانند به خوبی رشد کنند، بنابراین نتیجه ای را که می خواهید به دست نمی آورید. پس می بینید که اگر ارقام بادام را متناسب با نیاز […]

خرید نهال بادام برای هر منطقه با هر شرایط اقلیمی اهمیت زیادی دارد. چنانچه نهال های بادام را به درستی انتخاب نکنید، ممکن است در شرایط باغ شما نتوانند به خوبی رشد کنند، بنابراین نتیجه ای را که می خواهید به دست نمی آورید. پس می بینید که اگر ارقام بادام را متناسب با نیاز خود و با توجه به شرایط محیطی انتخاب کنید، بیشترین سودآوری را خواهید داشت.

یک سوال مهم از نظر مشتریان خرید نهال بادام این است که کدام یک از ارقام نهال های بادام برای ما مناسب تر هستند؟؛ به خصوص باغدارانی که باغ آنها در شرایط سردسیر و پر بارندگی قرار دارد، بیشتر با این چالش مواجه هستند. همانطور که می‌دانید سرمای زمستانی و سرمای زودرس بهاره می تواند شکوفه های بادام را از بین ببرد؛ و به این ترتیب بر روی باردهی درخت بادام تاثیر منفی می گذارد.

خطرات زیادی نهال های بادام در مناطق سردسیر را تهدید می کند، بنابراین انتخاب مناسب ترین ارقام نهال بادام که با این نوع شرایط آب و هوایی سازگار هستند، یک اقدام عاقلانه است.

اگر شما هم به دنبال خرید بهترین ارقام نهال بادام هستید که دوام و مقاومت عالی در برابر اقلیم سردسیر داشته باشد در ادامه این مطلب می خواهیم چند نمونه از نهال های بادام را معرفی کنیم که برای شرایط سردسیر مناسب هستند و شما را به سودآوری دلخواهتان می رسانند.

معرفی ۱۰ نهال بادام دیرگل ویژه مناطق سردسیر

خرید نهال بادام دیرگل بهترین انتخاب برای کاشت در شرایط سردسیر است. همانطور که از نام این نهال های بادام متوجه می شوید، زمان گلدهی نهال ها به تاخیر می‌افتد تا در برابر سرمای زمستانه یا سرمای زودرس بهاره مقاوم باشند. اگر به خوبی از این نهال ها مراقبت کنید، باردهی خوبی در پایان فصل سرما خواهند داشت.

۱-نهال بادام نون پاریل

یکی از بهترین ارقام نهال بادام دیرگل، نهال بادام نون پاریل نام دارد. این نهال، بومی کشور آمریکا است و می توانید در مناطقی با ارتفاع ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا آنها را بکارید. این نهال های بادام در برابر عفونت های قارچی اندکی آسیب پذیر هستند، اما با مدیریت صحیح و استفاده از سموم مناسب این مشکل نیز برطرف میشود. میزان باردهی این ارقام بادام در هر هکتار حدود ۴ تن می باشد. نهال بادام نون پاریل در سال سوم به حداکثر باردهی میرسد.

۲-نهال بادام یلدا

دومین نهال بادام دیرگل که می توانید بخرید، نهال بادام یلدا نام دارد. این درختان در هر هکتار، حدود ۱ تن محصول می دهند همچنین میتوانید در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا نهال ها را بکارید. خرید نهال بادام یلدا با قیمت مناسب از بهترین نهالستان کشور امکان پذیر است.

۳-نهال بادام سوپرانو

یکی دیگر از بهترین ارقام نهال بادام دیرگل، بادام سوپرانو نام دارد. این نهال بادام، بومی کشور ایتالیا است و از سال دوم پس از کاشت باردهی خود را شروع می کند. این نوع ارقام نهال بادام در برابر آفت های گیاهی و یا بیماری ها مقاومت بالایی دارند. نهال بادام سوپرانو را می‌توانید در مناطقی با ارتفاع ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا بکارید.

۴-نهال بادام اسپانیایی

این نوع ارقام نهال بادام دیرگل یکی از انتخاب هایی است که پیش رو دارید. شرایط کاشت نهال بادام اسپانیایی دیرگل حداکثر ۱۰۰۰ متر از سطح دریا است. عمر اقتصادی این نوع ارقام بادام تا ۷۰ سال می باشد و در هر هکتار حدود ۶ تن باردهی دارند. با خرید نهال بادام اسپانیایی می‌توانید از باغ هایی که در مناطق پرباران یا سردسیر با ارتفاع کمتری از سطح دریا قرار دارند نیز محصول مرغوب برداشت کنید.

۵-نهال بادام مامایی

خرید نهال بادام مامایی از ارقام دیرگل یک انتخاب هوشمندانه است. این نهال بادام در برابر سرما و گرما مقاومت عالی دارد، بنابراین انتخاب خوبی برای نواحی سردسیر محسوب می شوند. عمر اقتصادی این نهال دیرگل تا حداکثر ۴۵ سال است. از این درختان بادام در هر هکتار می توانید حدود ۴ تن محصول برداشت کنید.

۶-نهال بادام منقا

از دیگر گزینه هایی که برای خرید نهال بادام دیرگل پیش رو دارید، نهال بادام منقا نام دارد. این ارقام بهترین انواع نهال بادام برای کاشت در مناطقی هستند که شرایط سردسیر و کوهستانی در آنجا حاکم است. عمر اقتصادی این ارقام بادام حدود ۲۵ سال می باشد و از نظر ارتفاع از سطح دریا چندان محدودیتی ندارد. در هر هکتار می‌توانید حدود ۳ تن بادام از این نهال ها برداشت کنید.

۷-نهال بادام فرانیس

نهال بادام فرانیس از ارقام پر بازده و دیرگل به شمار می روند؛ البته باید از این نهال ها در باغ مراقبت های خاصی به عمل بیاورید. این نهال ها بومی کشور فرانسه هستند؛ عمر اقتصادی حدود ۴۵ سال دارند و میتوانید در مناطقی با ارتفاع حدود ۴۰۰ متر از سطح دریا آنها را بکارید. در هر هکتار از این نهال ها حدود ۴ تا ۵ تن محصول برداشت می کنید.

۸-نهال بادام شکوفه

با خرید نهال بادام شکوفه از ارقام دیرگل و مراقبت از آنها می توانید محصولات خوبی را پرورش دهید. عمر اقتصادی این نهال ها ۴۵ سال بوده و همانند ارقام بادام فرانیس در ارتفاع حدود ۴۰۰ متری از سطح دریا به خوبی رشد می کنند. نهال بادام شکوفه در مقابل بیماری ها و آفت ها مقاوم است. میزان باردهی این نهال های بادام در هر هکتار حدود ۱۰ تن میباشد.

۹-نهال بادام آذر

نهال بادام آذر از ارقام دیرگل یکی از بهترین نهال های بادام ایرانی است. در هر هکتار می توانید حدود ۴ تن بادام مرغوب برداشت کنید. شرایط کاشت نهال بادام دیرگل از ارقام آذر، در ارتفاع حدود ۴۰۰ متر از سطح دریا می باشد.

۱۰-نهال بادام تونو

خرید نهال بادام تونو می‌تواند باغداران را به خوبی به درآمدزایی برساند. این نهال های بادام، بومی کشورهای ایتالیا و اسپانیا هستند؛ عمر اقتصادی حدود ۴۵ سال دارند و در هر هکتار بیشتر از ۴ تن محصول تولید می کنند. اگر از درختان بادام تونو به خوبی مواظبت کنید و مراقب عفونت های قارچی باشید، بیشتر از آنچه که انتظار دارید محصول به بار می دهد.

خرید نهال بادام اصلاح شده

علاوه بر نهال های دیرگل، خرید نهال بادام اصلاح شده هم نتایج مثبتی را برای باغداران به همراه دارد. ارقام نهال بادام اصلاح شده مشابه با نهال های دیر گل هستند. باردهی این نوع ارقام نهال بادام در هر هکتار حدود ۴ تا ۵ تن می باشد. عمر اقتصادی درختان بادام اصلاح شده بسته به گونه های مختلف، ۲۵ تا ۶۰ سال است. این نوع ارقام بادام را نیز می‌توانید در ارتفاعات ۴۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا بکارید.

خرید نهال بادام شناسنامه دار از پالیز نهال

انتخاب برای خرید نهال بادام از ارقام مختلف که در این بحث معرفی کردیم به شرایط اقلیمی باغ بادام، اهداف توسعه باغ و بودجه مالی باغدار بستگی دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید نهال بادام، قیمت و خرید عمده نهال بادام  می توانید به وبسایت نهالستان پالیز https://paliznahal.ir مراجعه نمایید و از کارشناسان متخصص نهالستان مشاوره دریافت کنید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز  ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳ – ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

آدرس دفتر: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۱۷ شهریور، نرسیده به تقاطع خیابان شهدا، شرکت پالیز

آدرس گلخانه: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب؛ کمربندی شمالی؛ میدان ولایت؛ اتوبان ولایت

لینک کوتاه : https://fardayekhoob.ir/?p=2530

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.